2019’da sadece 8 gün izin alarak 41 gün tatil yapabilirsiniz!

Haberi Paylaş

2019’da çalışanları bol tatilli bir yıl bekliyor. Resmi tatillerin bir çoğunun hafta içine denk geldiği 2019 yılında, 1-2 günlük izin alabilenler uzun süreli tatile çıkabilecek. Türkiye’nin lider uçak bileti sitesi Enuygun.com Seyahat Planı Araştırması’na göre 2019 yılında 8 gün izin alan çalışanlar 41 gün izin yapabilecek.
2019’un bu kadar çok resmi izin yapılabilen ender yıllardan biri olduğuna dikkat çeken Enuygun.com Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Yeni yıla salı gününe denk gelen yılbaşı tatiliyle başlıyoruz. 1 gün izin alarak hafta sonuyla birleştirip 4 gün tatil yapabilmek mümkün. Ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de Çarşamba gününe denk geliyor. Bu günleri hafta sonu izinleriyle birleştirip uzun bir tatil yapabilirsiniz” dedi.
Ramazan Bayramı tatili için de 1,5 gün, Kurban Bayramı için de 2 gün izin alarak 9 günlük tatil yapılabileceğine dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Çalışanları bol tatilli bir yıl bekliyor. Ancak tatil dönemlerinde uçak bileti ve otel fiyatları normal sezona göre daha yüksek olur. Bu yüzden uçak biletini erken satın alır ve otel rezervasyonlarınızı da erkenden yaparsanız, bu tatilleri daha uyguna getirebilirsiniz. Uçak biletinizi Türkiye’de ilk kez Enuygun.com’un hayata geçirdiği Bilet İptal Güvencesi’yle satın alarak uçuşa 3 saat kalana kadar koşulsuz şartsız iptal edip %90 ücret iadenizi de garanti altına alabilir, özgürce seyahat edebilirsiniz” yorumunda bulundu.

Resmi Tatiller Tarih Gün İzin Süresi Tatil Süresi
Resmi Tatiller Tarih Gün İzin Süresi Tatil Süresi
Yılbaşı 1 Ocak Salı 1 gün 4 gün
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Salı 1 gün 4 gün
Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Çarşamba 2 gün 5 gün
Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Pazar 0 0
Ramazan Bayramı 4-7 Haziran Salı-Pazar 1,5 gün 9 gün
Demokrasi Bayramı ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz Pazartesi 0 3 gün
Kurban Bayramı 10-14 Ağustos Pazar-Perşembe 2 gün 9 gün
Zafer Bayramı 30 Ağustos Cuma 0 3 gün
Cumhuriyet Bayramı ve Arefesi 29 Ekim Pazartesi-Salı Yarım gün 4 gün