Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Haberi Paylaş

Bayramlar paylaşmanın, dayanışmanın ve en önemlisi umudu çoğaltmanın en güzel zamanı. Kanser tedavisi için şehir dışından gelen ve ailesi ekonomik olarak zor durumda olan çocuklara uygun tedavi ortamını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) bu bayram herkesi 800 TL’lik kurban bağışıyla, kurban kesimi yapılmaksızın, hem çocuklara hem de ailelerine umut olmaya davet ediyor.
Bu bayram kurban bağış bedelini KAÇUV’a bağışlayanlar, tedavisi devam etmekte olan hasta çocukların aileleri ile birlikte konaklama imkânı bulduğu I. Aile Evi’ne ve inşaatı devam eden II. Aile Evi’ne de destek oluyor. Bağışlar, Denizbank Zincirlikuyu Şubesi’nden ya da bagis.kacuv.org adresinden yapılabiliyor.

2000 yılından bu yana çoğunluğu şehir dışından gelen ve ekonomik nedenlerle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara uygun tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak için faaliyet gösteren KAÇUV, Kurban Bayramı’nda yapılan 800 Türk Lirası kurban bedeli bağışlarını, kurban kesimi yapılmadan, I. Aile Evi’ne ve inşaatı devam eden II. Aile Evi’ne aktarıyor.
Kanserli çocuklar ve aileleri için konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak, kısmi giyim, eğitim desteği ve psiko-sosyal destek gibi ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayan I. Aile Evi’ne ve inşaatı devam eden II. Aile Evi’ne katkıda bulunmak isteyen herkes, kurban bağış bedelini Denizbank Zincirlikuyu Şubesi ya da bagis.kacuv.org adresinden bağışlayabiliyor.

Bağışlarınız II. Aile Evi’nin inşaatına harç olsun
2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliği’nin destekleri ile inşa edilen ilk Aile Evi, maddi durumu yetersiz olan ancak çocuklarının kanser tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ailelere çocuklarıyla birlikte hiçbir ücret ödemeksizin konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak, kısmi giyim, psiko-sosyal hizmetler ve eğitim desteği sağlıyor. Avrupa yakasında yer alan Aile Evi’nin gördüğü yoğun ilgi ve talep nedeniyle ikincisi de Anadolu Yakası’nda, Pendik’te inşa ediliyor. 2. Aile Evi bittiğinde 6 katlı, 22 odalı bir kompleks olacak. Her katta 4 aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer alacağı 2. Aile Evi’nde, anneler için atölye alanı, sınıf, bilişim odası ve psikolog odası da olacak ve 22 aile rahatlıkla konaklayabilecek. Aile Evlerinin aylık masraflarının tamamını bireysel ve kurumsal bağışlar ile karşılanıyor.

KAÇUV Hesap Bilgileri:
DENİZBANK ZİNCİRLİKUYU ŞUBESİ
Hesap No: 9142-439719-351
IBAN: TR08 0013 4000 0004 3971 9000 04
KAÇUV İletişim: 0 212 291 31 10
www.kacuv.org

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:
2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeksizin konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak, kısmi giyim, eğitim ve psiko-sosyal destek sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.
II. Aile Evi’nin de 2019 Ocak ayı itibari ile hizmete başlaması planlanıyor. İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik’te temeli atılan, toplamda 6 kattan oluşacak olan II. Aile Evi’nde 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda olacak. Her katta 4 aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer alacağı II. Aile Evi’nde, çocuklar için hobi ve ebeveynler için atölye alanının yanı sıra sınıf, bilişim odası ve psikolog odası da bulunacak.