Baharın tüm renkleri Nisan’da İş Sanat’ta

Haberi Paylaş

İş Sanat’ta Nisan programı, Ege’nin karşı kıyılarının güzel sesi, rebetiko kraliçesi Glykeria ile başlayacak. Yunan diva Türkiye’deki müzikseverlerin de sevdiği ve bildiği şarkılarla 3 Nisan akşamı sahnede olacak. İş Sanat’ın bu sezon programına aldığı Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin yepyeni dinletisi Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda, minikleri sıra dışı bir maceraya davet edecek. Gonca Vuslateri’nin kaleme aldığı, Alican Yücesoy’un anlatıcılığını üstlendiği müzikli dinleti, 8 Nisan’da perde diyecek. 9 Nisan akşamı ise edebiyatımızın en güçlü kalemlerinden Sait Faik’in beş farklı hikâyesi, “Şehir Amber Kokacak” başlıklı dinletide seslendirilecek. İş Sanat’ın renkli Nisan programının ritmi, Pockemon Crew ile yükselecek. Dünya Breakdance Şampiyonu topluluk, 25 Nisan akşamı sinema dünyasını hip-hop ile buluşturan performansıyla benzersiz bir gösteri sunacak. Kuşağının dikkat çeken piyanistlerinden Lars Vogt, ilk kez şefliğini de üstlendiği Royal Northern Symphony ile İş Sanat’a konuk olacak. Geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı gişe oynayan ve çok sevilen Fantastik Hikâyeler Makinesi, 29 Nisan’da bir kez daha miniklerle buluşacak. İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları ise genç kemancılar Duru Önhon ve İdil Olğar olacak.

 

Rebetikonun kraliçesi Glykeria, Ege’nin karşı kıyılarından ezgilerle İş Sanat’ta

Güçlü sesi ve özgün yorumuyla rebetikoyu tüm dünyada kitlelere sevdiren Yunan diva Glykeria, Türkiye’deki hayranları ile İş Sanat’ta buluşacak. Çıkışını 1978 yılında efsanevi Yunan müzisyen Apostolos Kaldaras ile gerçekleştirdiği ortak çalışmayla yapan ve 80’li yıllarda ününü giderek pekiştiren Glykeria, George Dalaras, Marinella, Ofra Haza, Riki Gal, Antonis Vardis gibi önemli isimlerle müzikal işbirliklerine imza attı. Amerika’dan Yeni Zelanda’ya uzanan geniş bir coğrafyada kendi ülkesinin müziklerini ve kültürünü tanıtan Glykeria’nın repertuvarında Zülfü Livaneli, Erkin Koray, Sezen Aksu’dan da şarkılar bulunuyor. Yunan diva, Türkiye’deki müzikseverlerin de aşina olduğu en güzel şarkılarıyla 3 Nisan 2018, Salı akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta olacak.

 

Gonca Vuslateri’nin “Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda” masalını Alican Yücesoy seslendirecek

İş Sanat’ın bu sezon programına aldığı Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin yepyeni dinletisi “Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda”, 8 Nisan 2018, Pazar günü saat 15.00’da perde diyecek. Gonca Vuslateri’nin kaleme aldığı, Alican Yücesoy’un anlatıcılığını üstlendiği dinletide minikler bambaşka bir Kırmızı Başlıklı Kız uyarlamasıyla ve yeni maceralarla karşılaşacaklar.

Her gün başka bir masalı ziyaret eden kahramanımız, 9999 yılında Kırmızı Başlıklı Kız’ın masal dünyasına konuk olur. Kurabiye yemeden duramayan Pata Pata Teyze daha fazla yemesin diye ona minik bir yalan uyduran ve kurabiyeleri her gün başka bir gezegende yaşayan babaannesine götürdüğünü söyleyen Kırmızı Başlıklı Kız, bir gün aniden ortadan kaybolur! Kahramanımız da onu bulabilmek için ipuçlarını takip eder ve kendini yıldızlar, dinozorlar, kurabiye gezegenleri ve ilginç kahramanlarla dolu birçok maceranın içinde bulur!

Müziklerini Çiğdem Erken’in yaptığı, Serdar Biliş’in yönettiği bu eğlenceli masal dinletisini sakın kaçırmayın.

 

Sait Faik’in hikâyeleri ile “Şehir Amber Kokacak

İş Sanat’ın ilgiyle takip edilen dinleti serisi, modern hikâyemizin kurucularından Sait Faik’in beş farklı öyküsünden derlenen “Şehir Amber Kokacak” başlıklı dinleti ile sürüyor. Daha çok İstanbul’u ve şehrin küçük insanlarının acılarını, sevinçlerini anlatan usta yazarın bu kez “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk” ve “Köpek” hikâyeleri izleyicilere sunulacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletideki öykülere usta oyuncular Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Hümay Güldağ sesleriyle hayat verecek. Eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde seslendirilecek hikâyelere, Serdar Yalçın’ın düzenlediği müzikler renk katacak. Sözcüklerle müziğin iç içe geçeceği dinletiye kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural eşlik edecek. Bu güzel öyküleri kaçırmak istemeyen edebiyatseverlerin ajandalarına not etmeleri gereken tarih ise 9 Nisan 2018, Pazartesi, 20.30.

 

Dinleti ücretsizdir. Yerler numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

 

Dünya Breakdance Şampiyonu Pockemon Crew’dan sıra dışı hip-hop gösterisi

İş Sanat, Lyon merkezli dans topluluğu Pockemon Crew’un “3-2-1… Kayıt!” isimli sıra dışı performansına ev sahipliği yapacak. 2003’te Braunschweig’te ve 2006’da Londra’da düzenlenen breakdance karşılaşmalarında “Dünya Şampiyonu” olan ve birbirinden yetenekli dansçılardan oluşan Pockemon Crew, sinema ve hip-hop dünyasını bir araya getirerek izleyicilere daha önce deneyimlemedikleri bir performans sunacak. 1930’lu-40’lı yılların sinema dünyasından kostümler ve dekorlarla sinema tarihinin başlangıcında büyük öneme sahip Lumiere Kardeşler’in yaşadığı dönemi yansıtacak topluluk, Türkiye’deki ilk gösterisine tüm dans severleri bekliyor. 25 Nisan 2018, Çarşamba akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek bu muhteşem gösteriyi sakın kaçırmayın.

 

Piyanist Lars Vogt, ilk kez şefliğini de üstlendiği Royal Northern Symphony ile İş Sanat’ta

Kendi jenerasyonunun önde gelen piyanistlerinden Lars Vogt, 27 Nisan 2018, Cuma akşamı saat 20.30’da İş Sanat sahnesinde olacak. Sahnede Lars Vogt’a, aynı zamanda müzik direktörlüğünü de üstlendiği, Birleşik Krallık’ın köklü oda orkestrası Royal Northern Symphony eşlik edecek. Son dönemde orkestra şefliğine odaklanan ve bugüne kadar Köln, Münih ve Zürih Oda Orkestraları, Sidney Senfoni Orkestrası, Camerata Salzburg gibi prestijli toplulukları yöneten Alman piyanisti, İş Sanat’taki bu konserinde ilk kez yöneten olarak da dinleyeceğiz. 60 yıllık geçmişiyle Birleşik Krallık’ın tek tam zamanlı oda orkestrası unvanını taşıyan Royal Northern Symphony ise bugüne dek Sting, Ben Folds, John Grant ve Mercury Rev gibi dev isimlerle gerçekleştirdiği ortak çalışmalarla adından söz ettiren bir topluluk. Mozart, Beethoven, Schumann, Brahms gibi bestecilerden Tchaikovsky, Rachmaninov ve Lutoslawski’ye uzanan zengin repertuvarıyla övgü toplayan Lars Vogt konserde, Royal Northern Symphony ile Beethoven’dan eserler seslendirecek.

 

Fantastik Hikâyeler Makinesi ile mucitlerin maceralı dünyasına yolculuk

İş Sanat’ın geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı gişe oynayan ve çok sevilen çocuk oyunu Fantastik Hikâyeler Makinesi Nisan ayında bir kere daha sahnede. Can Yılmaz’ın yazdığı Serdar Biliş’in yönettiği oyunun eğlenceli müziklerini Çiğdem Erken, koreografisini Tuğçe Tuna hazırladı. Çocukları uçağın mucidi Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden Taş Devri’ne uzanan geniş bir zaman diliminde benzersiz bir yolculuğa çıkaran oyunun meraklı kahramanı Ömer’e, yetenekli genç oyuncu Ata Berk Mutlu hayat veriyor.

Renkli kostümlerini Tomris Kuzu’nun, ışık ve sahne tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunda sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu canlandırmalarıyla kahkaha dolu anlar yaşatıyor. İş Sanat, meraklı minikleri 29 Nisan 2018, Pazar günü saat 15.00’da mucitlerin maceralarla dolu dünyasına bekliyor.

 

Kemanın Parlayan Yıldızları

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin Nisan ayındaki konukları genç kemancılar Duru Önhon ve İdil Olğar olacak.

2006 yılında İstanbul’da doğan Duru Önhon, eğitimine 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak başladı. 2015-2017 yılları arasında Sırbistan, Bulgaristan, Ukrayna ve İtalya’da düzenlenen çeşitli uluslararası yarışmalarda dereceler kazandı.

2006 yılında Mersin’de doğan İdil Olğar ise keman eğitimine 2012 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak başladı. Bugüne kadar aralarında Igor Tkatchouk, Cihat Aşkın, Bahar Kutay, Mikhail Gotsdiner, Gilles Apap’ın da olduğu birçok ismin ustalık sınıflarına katılan Olğar, Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği 2016 Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’nda, İDSO ile solist olarak çalmaya hak kazandı.

Genç müzisyenlerin dinleyicilere enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser, 30 Nisan 2018, Pazartesi akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’nda.

 

Konser ücretsizdir. Rezervasyon; 0 212 316 10 83 numaralı telefondan veya issanat@isbank.com.tr adresinden yapılabilir.

 

3 Nisan 2018 Salı, 20.30

Glykeria

Ege’nin Karşı Kıyısından Şarkılar

 

8 Nisan 2018 Pazar, 15.00

Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda

Yazan: Gonca Vuslateri

Anlatıcı: Alican Yücesoy

 

9 Nisan 2018 Pazartesi, 20.30

Sait Faik’ten Hikâyeler – 2

Şehir Amber Kokacak

 

25 Nisan 2018 Çarşamba, 20.30

Pockemon Crew

 

27 Nisan 2018 Cuma, 20.30

Lars Vogt & Royal Northern Symphony

 

29 Nisan 2018 Pazar, 15.00

Fantastik Hikâyeler Makinesi

 

30 Nisan 2018 Pazartesi, 20.30

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

Duru Önhon keman

İdil Olğar keman

 

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com